Witam Was w świecie moich robótek.

Wszystkie prace na których widnieje moje logo zostały poczynione moimi rękoma i uwiecznione na zdjęciach. Jeśli któraś praca nie jest moja zaznaczam to w poście i umieszczam zdjęcie za pozwoleniem osoby która je zrobiła. Zdjęcia z podpisem "Silvanis" są moją własnością i kopiowanie, rozpowszechnianie bez mojej zgody i wiedzy jest zabronione.

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz ślad po swojej wizycie w postaci drobnego komentarza.

Jeśli spodoba Ci się któraś z moich prac z przyjemnością wykonam ją dla Ciebie w takiej formie jak jest lub jaką sobie wymarzysz.

Obserwatorzy

Tutorial na sześcioboki

Dziś mały tutorial na kolorowe sześcioboki.

Wielkość sześcioboków zależy od szydełka i włóczki ale to chyba każda z nas wie. Moim ulubionym szydełkiem jest nr 4 i standardowa grubość włóczki. Został mi motek kolorowej, bawełnianej włóczki ze spódnicy którą robiłam dla córy i czarny z berecika. Teraz siedzę jak w amoku i robię sześcioboki mój mąż się śmieje że to produkcja seryjna ^^

A więc tak zaczynamy od łańcuszka z 8 oczek. 


Zamykamy w kółeczko oczkiem ścisłym 


Robimy 3 oczka łańcuszka. Następnie 2 słupki podwójne i 3 oczka łańcuszka.


 Razem ma wyjść 18 słupków i co 3 słupki 3 oczka łańcuszka. Dla ułatwienia przejścia z koloru na kolor (sposób dla początkujących szydełkowiczek) zakańczamy każdy element oczkiem ścisłym.


Bierzemy nowy kolor i robimy 3 oczka łańcuszka. Żeby ukryć nici przerabiamy je razem z następnymi słupkami.


3 oczka łańcuszka, 2 słupki podwójne, 3 oczka łańcuszka, 3 słupki...


 ... nie robimy przerwy tylko dalej 3 słupki podwójne, 3 oczka łańcuszka i tak dalej do końca. 


Zamykamy oczkiem ścisłym i bierzemy nowy kolor.


Bierzemy nowy kolor i znów zaczynamy od 3 oczek łańcuszka. Następnie 1 słupek podwójny, 1 oczko łańcuszka, 2 słupki podwójne i zaczynamy przerabiać wcześniejsze słupki. Musimy przerobić ich 6.


 Taj jak na tym zdjęciu i na 3 oczkach łańcuszka robimy 2 podwójne słupki jedno oczko łańcuszka i kolejne 2 podwójne słupki łańcuszka. W ten sposób przerabiamy do końca robótki.


Powstał nam sześciobok.


Łączenie sześcioboków

Może nie wszyscy wiedzą jak połączyć sześcioboki tak żeby nie było widać szwów. Metoda jest bardzo prosta i ładnie wygląda na prawej stronie.

Moje sześcioboki mają jeszcze jeden rząd czarny ale na zdjęciach nie było widać jak to łączyłam więc specjalnie dla Was pokazuję na kolorowej włóczce.

Boki przerabiamy na lewej stronie. Robimy pętelkę początkową która zostaje na szydełku. Przerabiamy ze sobą tylko nitki brzegowe.

Środkowe nitki łańcuszka pozostają wolne.


I na lewej stronie wychodzi nam łańcuszek.


Na prawej nie ma śladu łączenia. Na czarnym to w ogóle nie widać żeby coś było łączone.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwielbiam czytać Wasze komentarze one dodają mi sił żeby tworzyć kolejne prace.